Katie Ledecky iškovojo ketvirtą 1500 metrų plaukimo laisvuoju stiliumi čempiono titulą ir pratęsė 17-ą rekordą.

BUDAPESTAS, Vengrija (AP) – Katie Ledecky pirmadienį pasaulio plaukimo čempionate iškovojo ketvirtą 1500 metrų plaukimo laisvuoju stiliumi čempiono titulą.

Ledecky niekada neatrodė grėsmingas ir įveikė 15:30,15, kiek mažiau nei 10 sekundžių nuo savo 2018 m. pasaulio rekordo, ir finišavo 14,74 sekundės aplenkdamas Katie Grimes.

Ledecky su džiaugsmu trenkėsi į vandenį prieš laukdama apkabinti savo komandos draugą.

„Pasidalinti šia akimirka su ja tikrai ypatinga“, – sakė Ledecky.

16 metų Grimesas yra antras jauniausias pasaulio čempionato 1500 medalių laimėtojas nuo tada, kai Ledecky pirmą kartą laimėjo 2013 m.

„Anksčiau labai jaudinausi, nes tai mano pirmasis pasaulio čempionatas, o JAV komanda atliko puikų darbą, todėl norėjau tai tęsti“, – sakė Grimesas.

Tuo tarpu italas Thomas Cecconas pasiekė pasaulio rekordą vyrų 100 m plaukimo nugara rungtyje, įveikęs 51,60 sekundės ir nusiskuto 0,15 sekundės nuo ankstesnio geriausio 2016 m. olimpinėse žaidynėse pasiekto amerikiečio Ryano Murphy laiko.

„Vakar nuplaukiau 52,1, labai lengvai“, – sakė Cecconas. „Vandenyje jaučiuosi gerai ir tiesiog bėgioju, būnu ramus ir susikoncentruoju ties bėgimu. Ir tai yra.”

Antras finišavo Murphy, atsilikęs 0,37 sekundės, trečias – tautietis Hunteris Armstrongas, 0,38 atsilikęs nuo Ceccon.

„Sveikiname Thomasą“, – sakė Murphy, matydamas, kad sumuštas jo rekordas. „Tai labai, labai greitas laikas ir tai bus įdomūs pora metų.

Cecconas yra antrasis italas, po Giorgio Lamberti pasiekęs pasaulio ilgų nuotolių plaukimo rekordą. 1989–1999 m. Lamberti priklausė vyrų 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi rekordas. Cecconas taip pat yra jauniausias pasaulio čempionato aukso medalis 21 metų amžiaus vyrų 100 m plaukimo nugara nuo tada, kai 2003 m. laimėjo 19-metis amerikietis Aaronas Peirsolis.

Ledecky taip pat laimėjo 2015 ir 2017 m. ir turi bent po keturis pasaulio čempionų titulus 1500 m, 800 m ir 400 m laisvuoju stiliumi rungtyse. Auksinis pirmadienis buvo jo rekordinis 17-asis pasaulio titulas.

Tik jo tautietis Michaelas Phelpsas taip pat yra iškovojęs bent keturis aukso medalius trijose skirtingose ​​pasaulio plaukimo rungtyse, nors tai padarė tik vienoje individualioje rungtyje, penkiuose 200 peteliškuose tituluose, taip pat dviejose estafetėse (4×100 mišriu, 4×200 laisvuoju stiliumi).

„Nemanau, kad kas nors kurį laiką įveiks Katie, bet aš tikrai manau, kad tai yra tikslas, kad visi eitų toliau“, – sakė australė Lani Pallister, kuri finišavo trečia, 18,81 nuo Ledecky tempo. distancijos plaukimo standartas pasaulyje.

Pallister finišavo trečia, 18,81 nuo Ledecky tempo ir iškovojo pirmąjį medalį savo šaliai šiose lenktynėse. 1500 laisvu stiliumi buvo vienintelė moterų rungtis pasaulio čempionate, kurioje Australijos plaukikė nebuvo finišavusi ant prizininkų pakylos.

Italė Simona Quadarella, kuri buvo antra greičiausia kvalifikacijoje, finišavo penkta, atsilikdama daugiau nei puse minutės.

Reganas Smithas iškovojo dar vieną auksą JAV moterų 100 m plaukimo nugara rungtyje, surinkęs 58,22 ir finišavęs 0,18, aplenkdamas kanadietę Kylie Masse su kita amerikiete Claire Curzan, užėmusia trečią vietą.

Moterų 100 m krūtine rungtį laimėjo 17-metė italė Benedetta Pilato per 1:05,93, 0,05 aplenkdama vokietę Anną Elendt ir 0,09 lietuvę Rutą Meilutytę. Džiaugsmo nesulaikęs Pilato yra jauniausias Italijos plaukikas, iškovojęs auksą pasaulio čempionate.

Ji padidino savo šalies aukso skaičių iki trijų – jau tiek, kiek Italijos plaukikai buvo pasiekę ankstesniame pasaulio čempionate.

Be to, rumunas Davidas Popovičius pasiekė jaunių pasaulio rekordą, įveikęs vyrų 200 m bėgimą per 1:43,21. 17 metų Popovičius 1,26 sek. aplenkė Pietų Korėjos atstovą Hwangą Sun-woo ir 1,77 sekundės britą Tomą Deaną.

Associated Press prisidėjo prie šio pranešimo.