Sports

„Colorado Avalanche“ iškovojo pirmą Stenlio taurę nuo 2001 m., kai sugrįžo į 6 rungtynes

Written by admin

TAMPA, Fla kolorado lavina yra Stenlio taurės čempionai pirmą kartą nuo 2001 m., kai nugalėjo tampa įlankos žaibas 2-1 Sekmadienio taurės finalo šeštosiose rungtynėse.

arturi lehkonen Pergalingą „Avalanche“ įvartį jis įmušė antrajame kėlinyje. darsis kumperis pergalę jis atmušė 22 kartus.

Tampa Bay taurės finale pasirodė trečią kartą iš eilės po 2020 ir 2021 m. žaidynių čempionatų. „Lightning“ būtų pirmoji NHL komanda, laimėjusi tris taures iš eilės nuo tada, kai Niujorko salų gyventojai jis laimėjo keturis iš eilės nuo 1980 iki 1983 m.

Norint laimėti, prireikė dar vienos „Avalanche“ pastangų, kad iškovotų pirmąjį franšizės čempionatą per du dešimtmečius. Jie taip pat žaidė iš užpakalio dviejose iš trijų ankstesnių rungtynių, kurios užbaigė seriją.

Stevenas Stammosas pirmojo kėlinio pradžioje jis pelnė 11-ąjį 5 duobučių įvartį po sezono prieš Kuemperį ir išvedė „Lightning“ į priekį 1:0. Tampa Bay per 20 minučių 10:8 pranoko Koloradą.

Antroje lavina pasitraukė. Natanas Mackinonas chronometru iš kairiojo rato išlygino rezultatą Andrejus Vasiljevskis.

Antrasis MacKinnono įvartis buvo atliktas dėl atidėto baudinio, o Tampa Bay nesutiko su tuo, kad žaidimas nebuvo paskelbtas žuvusiu, kai Nickas Paulas palietė ritulį. Nustatyti, ar Paulas turėjo kamuolį, nebuvo tikrinamas, todėl įvartis išlygino rezultatą 1:1.

Koloradas ir toliau mėgavosi Vasilevskiu, kol Lehkonenas galiausiai išsiveržė į priekį ir išvedė Avalanche į priekį 2:1. Tai buvo pirmasis Kolorado komandos pranašumas serijoje nuo 3 žaidimo.

Trečiojo kėlinio pradžioje „Lightning“ atsiliko, tačiau „Avalanche“ veržėsi į priekį ir greitai išsiveržė į priekį 5:0. Kolorado ekipa rungtynes ​​pirmavo 30:23.

Vasilevskis atsilaikė prieš Kolorado ataką paskutiniame freime, kad Tampa Bay turėjo galimybę pasiekti lygiosią, tačiau Lehkoneno įvartis būtų laimėtojas ir paverstų Kolorado taurės čempionus.

Avalanche jau kartą nepavyko eliminuoti Tampos įlankos. Kolorado ekipa penktadienį užsitikrino pranašumą serijoje 3:1, žaisdama penktąsias rungtynes, bet negalėjo priartėti prie taurės čempiono titulo 3:2.

Avalanche daugiausia kontroliavo seriją prieš tai. Koloradas užsitikrino pranašumą prieš Tampos įlanką 1: 4:3 pratęsimą laimėdamas 1 žaidimą ir 7:0 2 rungtynėse. „Lightning“ į tai atsakė apylygia pergale 6:2 3 žaidime, bet jiems nepavyko. išgyventi. Kolorado komanda pralaimėjo 3:2 per pratęsimą 4 rungtynėse.

Tampa Bay 5-ajame žaidime labai stengėsi nutildyti įelektrinančią Kolorado namų publiką ir pratęsti seriją dar vienu žaidimu. „Lightning“ šeštosiose rungtynėse maitino savo gerbėjus, bet kitą kartą nesugebėjo sustabdyti agresyvios Kolorado atakos.

Kai prieš 21 metus Koloradas paskutinį kartą laimėjo taurę, dabartinis generalinis vadybininkas Džo Sakičius jis buvo komandos kapitonas, simboliniu momentu perleisdamas taurę legendiniam gynėjui Ray’ui Bourque’ui. Šį kartą Sakičius iš viršaus stebėjo, kaip jo sukurtas klubas vėl baigė darbą.

Kolorado taurės pergalė buvo dominuojančio posezoninio etapo kulminacija, kai „Avalanche“ iš viso nusileido 16:3 ir nušlavė tiek savo pirmojo rato seriją su Nešviliu, tiek Vakarų konferencijos finalą su Edmontonu.

Tai taip pat tinka „Avalanche“ temai, skirta pakelti ledo ritulio taurę virš priešo ledo. Koloradas buvo fantastiškas išvykoje visose atkrintamosiose varžybose, rezultatu 9:1 ir iškovojo visas keturias savo išvykos ​​serijos pergales.

„Negaliu tuo patikėti“, – sakė MacKinnonas. „Sunku apibūdinti, bet matyti, kaip visi šie kariai kovoja… jausmas nuostabus.

kolorado gynėjas Kala Makaraskuris praėjusią savaitę laimėjo Norriso trofėjų kaip geriausias lygos gynėjas, gavo Conn Smythe trofėjų už ryškiausią posezonio žaidėją.

Surask kur nors Cale Makar, kapitone. gabrielis landeskogas Jis sakė paklaustas, kaip komandos gali imituoti tai, ką Kolorado pasiekė. “Esame labai sudėtinga komanda, prieš kurią žaisti.”

Tampa Bay turėjo sunkesnį kelią atgal į taurės finalą – atsiliko visose serijose, išskyrus Floridos antrojo rato nušlavimą. „Lightning“ pirmame ture 3:2 pralaimėjo Torontui ir 2:0 pralaimėjo Torontei niujorko reindžeriai Rytų konferencijos finale, tačiau rado būdą, kaip aplenkti kiekvieną varžovą.

„Lightning“ taip pat didžiąją dalį sezono žaidė be pagrindinio puolėjo. Brayden taškas. Jis patyrė apatinės kūno dalies traumą 7 rungtynėse su Torontu ir praleido daugiau nei mėnesį, kol grįžo į 1 ir 2 taurės finalo rungtynes. Vis tiek ne jis pats, Pointas negrįš į Serie.

Koloradas taip pat nerimavo dėl traumų. kumperis, nazem kadri Y Andre Burakovskis visi praleido keletą rungtynių dėl įvairių negalavimų (Burakovskis buvo pasitraukęs iš taurės finalo, nes patyrė rankos traumą 2 rungtynėse). Kadri sulaužytas nykštys, patirtas įlaipinimo metu Evanderis Kane’as konferencijos finalo metu buvo ypač sunkus, prireikė operacijos. Jis sugrįžo 4-osiose taurės finalo rungtynėse ir per pratęsimą pelnė pergalingą įvartį.

Avalanche savo problemas ištvėrė įspūdingai, o tai buvo jos bendros sėkmės kertinis akmuo. „Avalanche“ taurės finale bent vieną įvartį pelnė 10 skirtingų žaidėjų, o 17 pelnė tašką ar daugiau (įskaitant Kuemperį).

Vartininkų dvikova buvo karšta tema artėjant taurės finalui ir nenuvylė. Vasilevskis atsigavo po blankaus pasirodymo 1-ose rungtynėse (.895 SV%) ir tapo geriausiu Tampa Bay žaidėju nuo to laiko.

Kuemperis taip pat įveikė negandas. Jis buvo pašalintas iš 3-iųjų rungtynių, nes įmetė penkis įvarčius per 22 metimus, tačiau „Avalanche“ treneris Jaredas Bednaras sugrįžo pas jį, kad padėtų. Pavelas Francouzas 4 žaidimui ir Kuemperis atkrintamosiose atkrintamosiose atkovojo 37 kamuolius (0,949 SV%).

Galų gale Kuemperis pakankamai atrėmė, kad padėtų iškovoti taurę Kolorado komandai.